Ambar Modülü

  • Amaç: Bu modül, depo ve stok takibi yapılmasını amaçlar.
  • Kullanıcılar: Depo sorumlu personeli.
  • Yazıcı Çıktıları: Stok kartları, Ekstre, Hareket raporları, Stok sayım raporu, Alım raporları, Çıkış raporları alınabilir.

Program ana ekranından işlemler bölümü Mouse tıklanarak gelen listeden depo stok kartları seçilir. Tüm stoklar buradan tanımlanır, tanımlı olan kartlar üzerinde değişiklik yapabilmek mümkündür. Depo stok kartları ekranında Yeni kart açma, Düzenleme, Silme işlemleri yapılabileceği gibi stok grubuna, tarih aralığına, son alış fiyatına, ağırlıklı ortalama fiyat kriterlerine göre listeme yapılabilir. İstenen stok için ekstre alınır ve print edilebilir. Aynı zamanda istenen listeler Excel e aktarılabilir.

Yine programın işlemler bölümünden depo giriş/çıkış işleri Mouse ile tıklandığında Tarih aralığına göre girişler, çıkışlar yada tümü ve servis bazında listeleme yapılır ve print edilebilir. Yeni bir kayıt açmak istediğimizde bu ekranda iken yeni fiş butonuna tıklamamız yeterlidir. Açılan fişi işlem tamamlanınca Excel butonuna tıklayarak print edilebilir.Depo giriş/çıkış işlemleri sayfasında iken istenen bir kaydı Mouse ile çift tıklayarak açabilir ve Excel e aktarabiliriz.

Programda işlemler bölümünde kritik seviye raporu tıkladığımızda kritik seviyeye ulaşmış stokları listeler bu liste istenirse Excel e aktar butonu ile Excel e aktarılır ve print edilebilir.Kritik seviyeye ulaşan stoklar program ilk açıldığında ekrana gelir,program kullanıcıyı takip etmek zorunda bırakmaz.

Programın raporlar kısmına Mouse tıkladığımızda açılan listeden stok sayım raporunu tıkladığımızda stok sayım cetveli penceresi açılır.