Randevu Modülü

randevumod

 

 

 

  • Amaç: Bu modülün amacı hastaların muayene ve hastaneye gelişlerini randevu sistemi ile takip edebilmektir.
  • Kullanıcılar: Bu modülü doktorlar, santral, Ön büro, hocaların asistanları ve hemşireler kullanır.
  • Kullanım: Bu modülle, hastadan gerekli bilgiler alınarak istenilen tarih ve doktora randevu kaydının yapılmasını sağlar.

Gerekli bilgiler hastadan alındıktan sonra hastanın randevusu girilir. Randevu verilirken parametrik olarak tanımlanan muayene süreleri, randevu kapasiteleri ile sistem kayıtlarının ve işleyişin sağlıklı yürütülmesi için gerekli hesaplamaları kendisi yapar. Kullanıcı yalnızca gerekli bilgileri hastadan alarak hastanın randevu muayene kaydının yapılmasını sağlar.

Randevu modülün de hastalara randevu verilirken tanımlanan randevu kapasiteleri veya muayene sürelerine göre program kullanıcıyı otomatik olarak yönlendirerek sistemin ve işleyişin aksamasını engelleyecektir. Poliklinik doktoru duruma göre belli saatler arasında randevu kapasitesini ayarlayabilir ve randevu veren kullanıcı bu saatleri randevu verilmeyecek olarak görür ve hastalara buna göre randevu verir. Aynı şekilde verilen talimata göre randevu veren kullanıcıda bu parametreleri ayarlayabilir.

Kullanıcı randevu verilecek servis veya polikliniği seçtiğinde randevu için seçtiği tarihteki doluluk durumunu randevuya müsait saatleri ekrandan izleyebilecek gerektiğinde hastayı diğer polikliniklere yönlendirebilmektedir.
Örneğin; Çocuk 1 polikliniğinde 13:00 da randevu müsait ise ve Çocuk 2 polikliniğinde saat 10:00 da müsaitse ve hasta erken bir saat talep ediyorsa kullanıcı bu duruma göre hastayı bilgilendirebilir.

Kullanıcı, istenen kriterler arası randevu istatistiğini de alabilir.